Praskie atrakcje. Kościół św. Marcina w Murze

Kościół św. Marcina w Murze to jeden z najciekawszych zabytków sakralnych, jakimi może się pochwalić Praga. Turyści w czasie swej wycieczki po czeskiej stolicy bardzo chętnie odwiedzają tę świątynię, a biura podróży promują ją jako jedną z ważniejszych ciekawostek Starego Miasta. I choć Praga to wspaniałe atrakcje turystyczne, które są znacznie bardziej popularne niż zabytki sakralne, kościół św. Marcina w Murze na brak zainteresowania ze strony turystów narzekać nie może. Dlaczego jest on tak chętnie promowany przez biura podróży, które od dawna urządzają wycieczki do Pragi? Co warto wiedzieć na temat tego niezwykłego zabytku sztuki sakralnej?
Kościół św. Marcina w Murze to miejsce wyjątkowe z kilku względów. To jedna z najstarszych świątyń, jakimi może się pochwalić Praga. Wiadomo, że powstał on w początkach XII wieku jako romańska budowla, jednak na przełomie XIV i XV stulecia kościół ten został przebudowany w stylu gotyckim. Ostatnie prace związane z rekonstrukcją tego zabytku miały miejsce w początkach XX wieku, a dzięki nim zabytkowa świątynia wciąż może zachwycać gości swym wyglądem. To wyjątkowe miejsce, którego w czasie wycieczki po Starym Mieście pominąć nie można. Kościół św. Marcina w Murze to przecież wspaniała historia i ciekawa architektura, z której Praga może być wyjątkowo dumna.
Czeska stolica to interesujący kierunek wycieczki dla każdego, kto interesuje się dawną architekturą. Tutejsze atrakcje turystyczne, do zapoznania się z którymi tak mocno zachęcają nas liczne biura podróży, mają różnorodny charakter. Praga to przecież piękne kamienice i rezydencje, które z pewnością warto zobaczyć. To również cenne zabytki sakralne, którym w czasie wycieczki również warto poświęcić nieco czasu.

One thought on “Praskie atrakcje. Kościół św. Marcina w Murze

Dodaj komentarz