Top 4 gry z motywem religijnym

Jednostki, których wiara jest wyjątkowo mocno rozwinięta, stale poszukują nowej wiedzy z zakresu teologii. Jest to prawidłowe postępowanie, ponieważ tylko nieprzerwana nauka prowadzi do rozwoju.

Pismo Święte, czyli Słowo Boże jest dosyć obszerne. Opanowanie i utrwalenie informacji zawartych na kartkach papieru, z pewnością będzie trwało kilka, a nawet kilkanaście lat. Na szczęście Istnieją też inne możliwości, żeby łatwiej a co ważniejsze przyjemniej przyswajać wiedzę. Dziś omówimy gry, których motywem przewodnim jest chrześcijaństwo.

Kasyno stacjonarne miejscem Boga?

Z racji tego, że kasyna naziemne otwarte są zazwyczaj 24/7. Szansa na znalezienie człowieka, z którym będzie można poruszyć kontrowersyjny bądź budzący wątpliwości temat religijny, jest dość wysoka. Przed rozpoczęciem konwersacji warto się dowiedzieć, na jakich źródłach opiera się opinia rozmówcy. Być może są to jedynie luźne rozważania niemające naukowego uzasadnienia? Rozmówca może sprawiać wrażenie pewnego siebie, a więc człowieka wykształconego. Nie zawsze jednak inteligencja idzie w parze z wyższym wykształceniem, o czym warto pamiętać. Jednak nie warto, jest się poddawać. Z pewnością nawet w zwykłych kasynach przesiadują osoby duchowne, które przewrócą nasze życie do góry nogami. Być może można ich również spotkać w polskich kasynach online?

100 Gier Biblijnych wydawnictwa Pasterz

Uruchomienie gry następuje po włożeniu płyty CD do napędu CD-ROM. Przez program prowadzą nas niewielkie anioły. Historie z zakresu starego testamentu i nowego testamentu opowiadane są przez lektora. Producent postarał się o przyjazną dla ucha muzykę i barwne ilustracje, co działa zachęcająco. Gra dedykowana jest najmłodszym. Kolorowanki, rebusy, krzyżówki, labirynty, puzzle (dostępne są również inne kategorie gier) to coś, co dzieci uwielbiają. Przypominamy, że gier jest aż 100! Zapewni to wielogodzinną zabawę połączoną z nauką, a dodatkowo rozwinie wyobraźnie.

Komputerowy Quiz o Świętych część 2

Program zawiera 900 pytań i odpowiedzi. Po złożeniu zamówienia i opłaceniu go udostępniona zostanie opcja ściągnięcia programu na komputer z systemem operacyjnym Windows. Celem gry jest utrwalenie i zdobycie nowych informacji o świętych m.in.:

  •   Święty Augustyn
  •   Święta Bernadeta Soubirous
  •   Święty Błażej
  •   Święty Dominik      
  •   Święci Elżbieta i Zachariasz
  •   Święty Ewangelista Jan
  •   Święty Ewangelista Łukasz
  •   Święty Ewangelista Marek
  •   Święty Ewangelista Mateusz

Dużym udogodnieniem jest dodana opcja wydrukowania pytań, co może być przydatne, jeśli chcemy zagrać z osobą, która nie ma dostępu do urządzeń elektronicznych. Inną opcją przydatną dla katechetów będzie rozwiązywanie quizu na czas. Zwycięzca powinien dostać najlepszą ocenę, co będzie motywacją do kontynuacji nauki.

ABC w Liturgii

Stworzenie gry miało jedyny cel — nauczyć się w pełni zrozumieć i przeżywać elementy mszy świętej np. eucharystię i liturgię. Pytania znajdujące się na kartach pozwalają sprawdzić zakres naszej wiedzy. W grze zawarto aż 57 symboli!

Być uczniem Jezusa

Naszym zadaniem jest dostarczenie listu apostoła świętego Pawła do chrześcijańskiej gminy. Akcja rozgrywa się za czasów pierwszych chrześcijan. Po drodze spotkamy wyznawców Chrystusa oraz jednostki, które niestety będą chciały skrzywdzić grupy chrześcijańskie. Czasem będziemy też ucinać pogawędkę z takimi osobami jak Maria Magdalena. Otrzymamy od nich cenne rady, które krok po kroku przybliżają nas do ukończenia gry.